Září 2014

MUSICSERVER.CZ | Bravo! Více k "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" Lady Gaga netřeba dodávat

30. září 2014 v 17:17 | Napsal musicserver.cz | Posted by: Karl |  Novinky

Kdo se zajímá o Lady Gaga, nejspíš už video "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)" viděl, protože již několik dní se potuluje po internetu. I my jsme na něj odkazovali v článku o živém vystoupení americké zpěvačky a Tonyho Bennetta, se kterým minulý týden vydala jazzové album "Cheek To Cheek". Nyní je výborný záznam interpretace klasiky ze šedesátých let k dispozici i na jejím VEVO účtě a pravděpodobně bude plnit roli oficiálního klipu.Lady Gaga je známá velkolepými vizuály (rekapitulaci těch nejlepších pro vás shodou okolností zrovna připravujeme ve speciálním článku), někdy ale platí, že v jednoduchosti je síla. To, co Gaga předvádí v písni, kterou zpívala skoro před padesáti lety Cher, je totiž to nejlepší, co veškerý materiál natočený pro "Cheek To Cheek" zahrnuje. Už z poklidného rozjezdu a jejího ležérního, takřka winehouseovského projevu nabíhá husí kůže, při sledování vygradovaného závěru pak nejednomu divákovi, jak by řekli naši slovenští sousedé, spadne sánka. To je hlas! Následující potlesk vestoje je pak zcela oprávněným ohodnocením výkonu. Bravo!


Interview for BreatheHeavy.com

30. září 2014 v 17:11 | Posted by: Karl |  Novinky

Objevil se další rozhovor, který Lady Gaga poskytla tentokrát webu BreatheHeavy.com. Lady Gaga v rozhovoru mluvila například o jejím novém albu, její kariéře, ale také spolupráci s popovou princeznou Britney Spears, o které se už několik měsíců píše na internetu. Za překlad rozhovoru opět děkuji stránce LadyGaga.blog.cz. Níže si už můžete nový rozhovor přečíst.

"Mám se skvěle! Jsem tak šťastná, jsem pořád na cestě a propaguji 'ARTPOP' s turné artRAVE. Každá noc je fantastická. Hraje vyprodané show po celém světě a dav je vždy divoký. Ta party se skutečně liší od všeho, co jsem doposud dělali. Během show tvořím umění ze všeho toho nepořádku v mém životě a převádím jej do tohoto krásného, barevného, psychedelického snu... mnoho fanoušků cítí spojení. Velmi to ošetřuje mou duši. K tomu všemu zpívám s Tony Bennettem na 'Cheek To Cheek.' Každý den přichází nové překvapení, nové požehnání. Jsem šťastnější, než kdy jindy."
O začátcích a své kariéře:
"Když jsem se přestěhovala do Los Angeles, hudba se stala více tanečně-zaměřenou, protože vydavatelé byli opravdu nadšeni z této mladé, svérázné skladatelky z New Yorku, která tvořila tento druh tanečních songů s vlivem electro-clash. Jakmile 'Just Dance' vyšlo, nedělala jsem nic jiného, než že jsem sklonila hlavu a pracovala a vůbec se neohlížela zpět. Po několika letech, co jsem tohle dělala, jsem začala skutečně vyhořívat. Lidem kolem sebe jsem to zmínila několikrát, že potřebuji zpomalit, že potřebuji více času, abych byla kreativní nebo že potřebuji čas na to, abych se soustředila na zdokonalování své práce, vybudovat si kariéru vokalistky a pokračovat ve studování jako hudebník. V začátcích se o hudbě vše nenaučíte. Stále se učíte. Cítila jsem, jako bych nemohla pokračovat v růstu, protože jsem byla připoutána k tomuto nekonečnému stroji na peníze."
"To, co je na 'Cheek To Cheek' tak nádherné je, že jsem se vrátila ke svým kořenům. Začala jsem zpívat jazz, když mi bylo 13. Dali mi to nějaký čas na to, abych... ale nepřestávám ve své popové kariéře, protože stále propaguji 'ARTPOP' s artRAVE tour, ale abych mohla strávit nějaký čas jen zpěvem, celým tělem, bez choreografie, nahráváním alba bez auto-tune. Prostě jen muzikanti, kteří hrají současně, zatímco je zapnuté tlačítko nahrávání. Zpívání s legendárním Tony Bennettem je pro mě pokořující zážitek."
O šíření jazzu mezi mladé fanoušky:
"Jsem velmi šťastná, že mluvím s vámi na BreatheHeavy.com, protože tohle je popová stránka a opravdu bych chtěla vysvětlit všem mladým lidem, kteří vaši stránku navštěvují, že jazz byl jednou popovou hudbou Ameriky. Tohle jsou ty nejslavnější popové songy na celém světě. Jsou interpretovány znovu a znovu. Oceňuji, že jste si našli čas na rozhovor, protože chci mladým fanouškům jazz odhalit tak, jak jen můžu. Je to něco, co v mém mladém věku uzdravilo mou duši a doufám, že to milují stejně, jako já."
O vystoupení se skladbou "Bang Bang":
"Zajímavý přiběh, který se skrývá na vystoupením s 'Bang Bang', je takový, že můj bývalý přítel, Luc Carl, byla také nejlepším přítelem Briana Newmana (trumpetistu, který v songu hraje a spolupracoval s Tony+Gaga na albu). S Lucem jsme se neviděli ani nemluvili téměř dva roky, takže to vystoupení bylo velmi emotivní pro nás pro oba. Byl to románek, sbohem... velmi bolestivé. Myslím, že to je přesně to, co to vystoupení dělá tak velmi upřímným. Je to jeho bývalá holka a jeho bývalý nejlepší přítel, kteří hrají spolu a bylo tam něco, co bylo naprosto srdceryvné pro nás pro oba."
"Nikdy jsem se nezdráhala mluvit upřímně o tom, jak jsem měla potřebu pít nebo brát drogy, když jsem byla 19-letá holka. Našla jsem svoji střízlivost přes svůj vztah s Tony Bennettem, protože mi pomohl léčit se prostřednictvím těchto skladeb. Mohla jsem to možná zvládnout přes 'Lush Life', když jsme zpívali, ale Tony mi řekl, abych dýchala a nechala, aby ten příběh prošel srkz hudbu. Tímto způsobem můžete porazit své vlastní slabé stránky. Vaše slabé stránky se stanou vašimi triumfy."
O skladbě "Sophisticated Lady":
"Tento song je můj oblíbený z alba, protože, zvláštním způsobem, celým textem mi Tony dává najevo, že mi skutečně rozumí."
Bojíš se, že o svoji "střízlivost" přijdeš, když se zase zaměříš více na popovou hudbu?
"Ne, vůbec ne! Myslím, že je to každodenní boj pro každého, kdo si prošel těmito věcmi. A já nejsem zcela střízlivá. Praktikuji meditaci a sebeovládání. Jsem velmi silně zaměřená na svou kariéru. Mám pocit, že je to znovu 'The Fame'. Cítím tu touhu, hlavně když se jedná o žánr, který je pro mě nový. Je to skoro, jako bych vydávala své první album. Chci, aby byl Tony hrdý a určitě budu i nadále psát popové skladby. Považuji jazz za pop."
"Nebojte se! Není to hudba, co ovládá mé vyjádření mé vlastní samoty. Jsem to já a já se cítím být velmi šťastná se svojí osamělostí. Moje samota je něco, co posiluje mé umění. Osvojila jsem si ji. Cítím se velmi osvobozena a velmi šťastná. Stejně jako tygr, kterého vypustili z klece, nebo pták, který poprvé letí po dlouhé době. Možná jako Fénix. Mé křídla už nejsou zlomené."
"Do této chvíle jsem tvrdě dřela a myslím, že je to důležité poselství pro mé fanoušky: I když procházíte temným obdobím... nikdy se nevzdávejte. Vždy se můžete vrátit k dalšímu konci toho kruhu a znovu najít své štěstí."
Lady Gaga byla také dotazována na svoji novou hudbu, a také na spolupráci se zpěvačkou Britney Spears, o které se na internetu mluví už dlouhou dobu.
"Už jsme to probíraly. Myslím si, že Britney je milá holka, ale v současnou chvíli na ničem nepracujeme."
"Myslím, že úspěch přichází v mnoha různých formách. Úspěch v charts je neuvěřitelný, a když se to stane... můj bože... pro umělce je to život měnící věc. Je to pokořující zážitek. Cítím obrovskou vděčnost za obrovské prodeje alb, které jsem v průběhu let měla. Ale i když se alba tolik neprodá, tak myslím, že jeho úspěch je v jeho vlivu. Jsem nadšená, když vidím, jak 'ARTPOP' ovlivnil i jiné věci. Ten pocit tvůrčí svobody - to pro mě bylo mnohem důležitější, než cokoli jiného. Vždy je to o poselství. Bez ohledu na to, co se děje, jsem s výsledkem spokojená, protože se cítím být požehnaná, že mám tuhle kariéru. Cítím se šťastná, že mám ve světě slovo a šťastná za to, že můžu tvořit hudbu každý den a být se svými fanoušky. Ráda bych poděkovala svým fanouškům za jejich věrnost a oddanost, za jejich otevřenou mysl, sdílení kreativity a talentu a za to, že zůstali po mém boku přes všechny vzestupy a pády a že mě podporují v mé odbočce k jazzu. Cítím vděčnost každý den. Vzkazuji jim velké "I love you" a přeji všem na této stránce, fanouškům Gaga ale i těm, co mi nefandí, hodně štěstí a mír."

Backstage concert in Jyske Bank Boxen, Herning 27/09

30. září 2014 v 17:04 | Posted by: Karl |  Ze zákulisí

Objevilo se několik novéch fotografií ze zákulisí koncertu, který se konal 27. září v rámci turné "ArtRAVE: The ARTPOP Ball Tour" v Hergingu.Níže si můžete nové fotografie prohlédnout.


Lady Gaga - Bang Bang (My Baby Shot Me Down)

30. září 2014 v 13:14 | Posted by: Karl |  Videa

Úžasné vystoupení s cover verzí písně "Bang Bang (My Baby Shot Me Down)", které Lady Gaga předvedla v červenci na koncertě "Cheek To Cheek LIVE!", bylo včera také přidáno na Youtube/VEVO.

Steven Klein Photoshoot

30. září 2014 v 12:53 | Posted by: Karl |  Photoshooty, ze zákulisí focení
image host image host

Známý fotograf a režisér Steven Klein včera na svém Instagramu zveřejnil dvě nové fotky, na kterých je Lady Gaga. Fotky jsou pravděpodobně pořízeny v zákulisí focení photoshootu pro nové jazzové album "Cheek To Cheek", které Lady Gaga nahrála s pěveckou legendou Tony Bennettem. Musím řct že jsou nové fotky moc poveený a líbí se mi a doufám že se objeví ještě další nové fotky :)

Lady Gaga´s Message for Czech Republic | ArtRAVE: The ARTPOP Ball Commercial

30. září 2014 v 12:48 | Posted by: Karl |  Videa

Bylo zveřejněno nové video, ve kterém Lady Gaga zdraví fanoušky z České Republiky, kde už za pět dní vystupuje se svým turné "ArtRAVE: The ARTPOP Ball Tour". Gaga dokonce na konci videa řekne česky "Ahoj!".

Interview for GagaDaily.com

29. září 2014 v 15:36 | Posted by: Karl |  Novinky

Lady Gaga poskytla nový rozhovor pro fanstránku GagaDaily.com. V rozhovoru prozradila že album "ARTPOP" není její poslední popové album a stejně tak i nové jazzové album "Cheek To Cheek" není její poslední jazzové album. Za přeložení rozhovoru opět děkuji stránce ladygaga.blog.cz. Níže si můžete nový rozhovor přečíst.

Q: Jak snadné bylo balancování mezi Cheek to Cheek a ARTPOP a můžeme do budoucna očekávat více jazzových alb a doufejme, že i těch popových?
Gaga: Miluju vyvažování těch dvou alb, v podstatě mám několik osobností (haha! šokující odhalení!), takže rebelská a extrémní stránka mojí osoby miluje chodit tam a zpět, nikdy se nenudím. Vždy dělám to, co miluji a chci mít obojí. Někdy cítím klid a jindy zase potřebuji vztek. Tyhle dvě části ve mě budou vždy, je to moje dvou-tónová duše.
Tohle [Cheek To Cheek] nebude moje poslední jazzové album a ARTPOP nebylo moje poslední popové album. Mám před sebou MNOHO let tvorby hudby a cítím se silnější, než kdy jindy - silnější, než v době, kdy jsem se poprvé přestěhovala do Hollywoodu, abych něco dokázala. Jsem znovu bojovnicí. Dejte mě do ringu. Zazvoňte, jsem připravena ožít!
Q: Co se stalo se skladbou 'Paradise' - uslyšíme ji?
Gaga: Doufám, že ano! Je téměř hotová, je to úplně první jazzová skladba, takže jsem byla nervózní z toho, že ji mám dát na album, i když ji Tony tolik miluje. Jen jsem to nechtěla uspěchat. Chtěla jsem se ponořit zpět do svých jazzových kořenů. Prozradím vám, že skladba byla inspirována otcovou sestrou a jím samotným a fráze jsou vytvořeny tak, aby to bylo jako jejich rozhovor, který měli těsně před její smrtí. Zemřela velmi mladá, ale předtím, než zemřela, napsala báseň o Nebi. To je důvod, proč se píseň jmenuje "Paradise."
Q: Co můžeme očekávat od "Cheek to Cheek" tour? Bude se konat v divadlech nebo v arénách?
Gaga: Tony miluje vystupování v divadlech a abych byla upřímná, tak po zpívání s ním jsem pochopila, proč. Zatímco divadla nejsou vhodná pro například velké party, jako je náš monster artRAVE, tak kvalita zvuku v divadlech je prostě nádherná a můžete slyšet každý jemný rozdíl v hudbě. V mnoha z těch skladeb zpívám mnohem klidněji, a to mi pomáhá slyšet samu sebe, než při tom, když divoké monsters křičí! Ale vím, že plánujeme vystupování na různě velkých místech, abychom uspokojili požadavky a šířili jazzovou hudbu tak daleko, jak je to jen možné. Jen jsem vám chtěla říct svůj názor na to, jaké místnosti jsou pro zvuky jazzové hudby nejlepší, co se týká akustiky.
Q: Jak spolupráce s Tonym na Cheek to Cheek ovlivnila to, jak budeš psát/nahrávat/produkovat své budoucí alba?
Gaga: Myslím, že jsem ovlivněna. Bude to jen pozitivní věc. Jazz je po hudební stránce nejsložitější k ovládnutí, na rozdíl od klasické hudby nebo rock n' rollu, vyžaduje široké znalosti o tom, jak malovat s těmi barvami hudby, a to rychle. Je to vše o konverzaci mezi Tonym a dokonce i hudebními nástroji... Teď, když znovu studuji jazz, ten pocit svobody, radosti a spontánnosti si najde svoji cestu do mého uměleckého růstu. Také všichni ti skladatelé z alba - Cole Porter, Irving Berlin, Duke Ellington, George Gershwin atd... jsou podle mého názoru ti nejlepší z amerických skladatelů. Stejně jako u "Ev'ry Time We Say Goodbye," doufám, že v budoucnu budu psát texty, které jsou tak smysluplné a krásné. Stojím si za veškerou hudbou, kterou jsem vytvořila, ale rostu a mám Bobbyho (manažer). Mám více času na to, abych kreativně rostla. Myslím, že je to všechno perfektní kombinace

zdroj: lady-gaga.blog.cz

Interview for "Yahoo! Style"

29. září 2014 v 15:31 | Posted by: Karl |  INTERVIEWS

Lady Gaga poskytla nový exkluzivní rozhovor pro "Yahoo! Style" ve kterém se například zmínila i o novém jazzovém albu "Cheek To Cheek", které nahrála s pěveckou legendou Tonym Bennettem. Lady Gaga také pro "Yahoo! Style" nafotila nový photoshoot, který najdete zde.Za přeložení nového rozhovoru děkuji stránce ladygaga.blog.cz. Níže si můžete nový přeložený rozhovor přečíst.

Q: Začátkem letošního roku se vše točilo kolem ARTPOP a nyní kolem Cheek to Cheek, které je naprosto odlišné. Gratuluji! Jak to jde?
Gaga: Děkuji! Prožívám teď kouzelné období. Vlastně jsem právě na cestě do Belgie, kde se setkám s Tonym a vystoupím s ním na Grand Place. Jsem tak natěšená.
Q: Jak se liší móda s příchodem nového alba?
Gaga: Mám tendenci odrážet svou náladu na módě. Během ARTPOP byla má nálada tak trochu chaotická. Byla nevyrovnaná. Snažila jsem se najít své štěstí. S Cheek to Cheek je to úplně jiné. Jsem na klidném místě. Mám pocit, že jsem klidná, mladá hudebnice. Užívám si oblékání a pocit, že jsem dáma. S Tonym jsem nahrávala dva roky a když jsme začali, byla jsem úplně blond, ale zjistila jsem, že všechna ta sexualita je docela rušivá. Byl to nepřirozený způsob. Tak jsem začala experimentovat s vlasy, které jsem mívala na střední škole. Byly tmavé a kudrnaté. Přirozenější. Něco, co se skrývá v jazzu, mě vedlo k tomu, abych se nestarala o to, jak vypadám.
Q: Zachytili jsme tě během tvého vystoupení na New York Fashion Week. Nevytvořila ty šaty tvá sestra?
Gaga: Ano, sama ručně zdobila všechnu tu kůži. Byla jsem blond a cítila se trochu nepohodlně, ale to je v pořádku. Nebylo to moc o tom, abych předváděla prsa nebo vlasy. Bylo to o formování, siluetě, pocitu tvaru. To jsou všechno prvky, které se odrážejí v jazzu.
Q: Nedávno jsi byla dotazována na svůj styl a řekla jsi, "Jsem odlišným vyjádřením té stejné ženy." Cítíš se být médiem ostatních žen díky těmto rozmanitým vzhledům?
Gaga: Mám pocit, že nesu ducha mnoha milovníků módy, kteří tu byli přede mnou. Cítím k nim silnou příbuznost. Historie umění a historie módy jsou pro mě velmi důležité. Moje móda je něco, čemu budou lidé věnovat pozornost. Budou o tom mluvit. Cítím velmi hluboké pouto k Isabelle Blow. K Alexadru McQueenovi. Jeho nebojácnost je něco, o čem hodně přemýšlím. S tímhle albem, přináším jeho vzpurnost. Protože když se nad tím zamyslíte, tak jazz je nejrebelštější forma hudby. Zcela se to liší od mého předchozího poselství, kde se za každým lookem skrýval určitý záměr. Jazz přináší toho bojovníka, který ve mě je. Typ oblečení, které nosím, je méně o přiléhavosti. Někdy jindy budu zase nosit třeba něco s korzetem, co je okouzlující. Právě teď mám na sobě koženou bundu s nápisem Cheek to Cheek na zádech, kterou mi vytvořila má sestra, mám piercing a vybělené obočí.
Q: Komentuje Tony tvůj look?
Gaga: Tak nějak jsem očekávala, že bude upřímný. Čekala jsem, že řekne, 'No, tohle by neměla nosit nebo možná bys chtěla zkusit tohle,' ale Tony je velmi otevřený tomu, jaká jsem. Skutečně mě přijímá jako člověka i umělce. Přicházím dolů, mám na sobě šaty a on říká, 'Oh Lady, vypadáš dnes jinak, moc krásně. Děkuji, že vždy vypadáš tak hezky.' Má odlišný pohled na věci. Když jsme začali zpívat skladby z Great American Songbook…Vlastně Tony tomu říká Fred Astaire Songbook od té doby, co Fred Astaire tu hudbu zpopularizoval a poprvé ji představil světu... Mimochodem, v té době tu byla Ginger Rogers, která se oblékala tak nádherně. Tak elegantně. Takže na ni myslím. Jsem žena mnoha referencí. To je to, co chci, aby si moji fanoušci z toho všeho odnesli. Můžete být každou ikonou. S ARTPOP dáváte umění do popředí a nyní podporuji něco, v co věřím. Dělám tu nejrebelštější věc tím, že zpívám jazz. Je to tak složité, a tak improvizační.
Q: Pojďme mluvit o outfitech. Co děláš se všemi těmi nádhernými šaty? Máš archiv? To musí být úžasné!
Gaga: Ano, mám. Mám obrovský archiv v Los Angeles. Má 40,00 metrů čtverečních. Mám tam každý svůj outfit. Všechny ty kousky pro mě tolik znamenají. Nechávám si každý z nich. Nenosím módu, já jsem módou. Nechci, aby to znělo arogantně nebo hrubě nebo tak nějak, ale znáte to, když prostě milujete něco až to bolí. Jako když je prošívání na oblečení prostě perfektní. Vynikající je navlékání korálků. Je to něco, jako milostný vztah. Ty šaty jsou prostě speciální. Mám jiný vztah k módě, který přesahuje to, když jen prostě nosíte oblečení.
Q: Nejen, že jsi módní, ale také jsi krásná. Máš nějaké tipy, se kterými se chceš podělit?
Gaga: Myslím, že jsem nejkrásnější, když se cítím šťastná. Udržujte si své srdce klidné. Nikdy byste neměli nosit nic, co nechcete nosit. Ať už jste muž nebo žena, měli byste se oblékat a prezentovat se jako bůh nebo bohyně, kterým/kterou jste...
zdroj: ladygaga.blog.cz

Alex Dolan Photoshoot

29. září 2014 v 15:24 | Posted by: Karl |  PHOTOS

Lady Gaga nafotila pro "Yahoo! Style" nový photoshoot. Autorem photoshootu je Alex Dolan. Níže a v celém článku si můžete prohlédnout nové fotografie z photoshootu.


Leaving her hotel, Amsterdam 27/09

28. září 2014 v 18:23 | Posted by: Karl |  PHOTOS

Lady Gaga byla včera spatřena jak opouští svůj hotel v Amsterdamu.